Horké novinky pro MŠ NÁBŘEŽNÍ
Děkujeme místním dobrovolným hasičům za jejich dnešní povídání. Opět se potvrdilo, že jsou muži na svém místě. Umí to jak s technikou, tak vyprávět i o své práci dětem. Děti ode dneška vědí, že práce hasičů je důležitá a záslužná.


Pavla Křičenská


V pondělí 8.6. naše celá školka vyjela autobusem na výlet do Nekoře. Tam nás čekala stezka za Velkým Žbluňk, která vede krásnou přírodou kolem Divoké Orlice a Markétinným údolím. Na této stezce děti hledaly žabky, plnily úkoly a také rozvíjely a posilovaly ctnosti jako je VZÁJEMNOST, VYTRVALOST, ODVAHA, OCHOTA, LASKAVOST…Děti byly nadšené a všechny úkoly plnily se zájmem a radostí. Nikdo si ani nevzpomněl, že by ho mohly bolet nohy. Velká odměna byl řízek, který si děti nesly ve svém batůžku. Na úplném konci, na hřišti u zastávky si každý našel svoji žabičku, která každému bude připomínat tento den plný zábavy a zážitků.


Štěpánka Karešová

V neděli 31.5. 2026 proběhla u koupaliště v Jablonném nad Orlicí akce Město dobrých lidí, na které vystoupily i děti z Nábřežní mateřské školy. Třída Soviček předvedla sambu, společně se Včeličkami protáhly těla na písničku Hejbni kostrou a nakonec děti ze Včeliček zatančily rokenrol. Za velké podpory všech diváků si vystoupení užily a sklidily zasloužený potlesk.


Romana Dušková

22. 5. - páteční dopoledne - všechny děti z Nábřežní školky si užily kulturní zážitek při tanečním vystoupení ZUŠ. V sále místního kina za tónů hudby různých žánrů sledovaly tance, tanečky i velké taneční kreace žáků tanečního oboru. Tanečníci tančili s radostí, kterou předali i nám divákům. ZUŠ děkujeme za pozvání.

Myšlenka oslavit společně květnový svátek matek a červnový svátek otců dopadla tak, že jsme pozvali mamky i taťkové na společné úterní (26.5.) odpoledne. Účast podpořili i dědové s babičkami, tak na zahradě proběhlo prima rodinné odpoledne. Hřálo nás horké sluníčko, pracně jsme hledali stín, ale to nic nezměnilo na nadšení dětí na úvod akce rodinám zazpívat a zatančit. Pak už si účastníci vybírali z nabídky aktivit - sázení kytiček do květináče, malování barvami + tiskání dlaní na čtvrtku, výroba obrázku z kartonu zdobením vlny a vystříhaných papírových květů. Vše, co si společně vyrobili si odnesli na památku domů. Na proběhnutí byly nachystány překážkové dráhy, prolézání obručemi, přenášení vody,.....


